Press "Enter" to skip to content

"Богдан Моторс" опинився на межі банкрутства. Компанії вже довелося закрити один завод

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

23 грудня цього року Господарським судом Дніпропетровської області порушено провадження у справі про банкрутство АТ «АК« Богдан Моторс ».

Умови, в яких сьогодні виживає машинобудування України є найбільш несприятливими за останні два десятиліття, а минулий рік став рекордним за збігом несприятливих факторів для виробників автотранспорту, – заявили в компанії «Богдан Моторс». Сталося це через поєднання системних проблем в галузі, в економіці країни і з-за загальносвітової кризи, викликаного пандемією COVID19.

«Машинобудівна галузь очікувано стала« попелюшка »чиновників і законодавців, оскільки жоден законопроект щодо підтримки і розвитку вітчизняного виробництва так і не був прийнятий», – відзначили в «Богдан Моторс».

Українські автовиробники так і не отримали доступу до дешевих фінансів, які могли б значно посилити виробничі потужності підприємств і збільшити оборотні ресурси. Отримати кредитування для забезпечення виконання державних замовлень досі є проблемою.

«Замість цього держава робить все, щоб вже отримані кредити бралися під сумнів. Вже більше року в провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа про оскарження договору новації, укладеного між АТ «Укрексімбанк» та АТ «АК« Богдан Моторс ». Прокуратура затягує розгляд даної справи, оскільки в них відсутній хоч якась аргументація, проте негативний шум в повітрі зберігається », – заявили в корпорації.

Державні закупівлі теж значно скорочені і не мають динаміки розвитку. У компанії «Богдан Моторс» в цьому році був фактично закритий завод в Черкасах, який виготовляв автомобільну техніку для Міністерства оборони України. Зараз в цехах цього підприємства порожньо, а висококваліфіковані працівники потрапили під скорочення.

Як результат, доходи компанії впали в рази. Це наочно видно з обсягів сплачених «Богдан Моторс» податків та інших відрахувань до бюджетів всіх рівнів. Наприклад, в 2019 році загальна сума сплачених податків і зборів склала понад 384 мільйони гривень, а за 11 місяців цього року цей показник ледь перевищив 120 мільйонів гривень.

Кредитори так само відмовляються йти назустріч позичальникам під час пандемії. На завершення фінансового року, один з кредиторів «Богдан Моторс» подав заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство компанії. 23 грудня цього року Господарським судом Дніпропетровської області порушено провадження у справі про банкрутство АТ «АК« Богдан Моторс ».

«Заявлений січневий локдаун в Україні має всі шанси остаточно поховати українську економіку, оскільки крім гучних заяв, які лише підсилюють панічні настрої і очікування, не робиться ніяких системних кроків для підтримки виробничого сектора економіки», – резюмували в «Богдан Моторс».

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *