Press "Enter" to skip to content

Британці взялися зменшувати кількість сміття до нуля

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Нуль відходів – така ініціатива набирає обертів у Лондоні. Її суть у зменшенні сміття, яке продукують люди. Як не заповнювати пакети відходами та яких зусиль це коштує – розкаже наша британська кореспондентка Світлана Чернецька.

Андер Забала сміття виносить раз на місяць. І навіть тоді, у нього не кілька мішків відходів, а кілька жмень. Андер працює у сфері переробки і завжди уникав надмірного пластику. Але кілька років тому вирішив вийти на новий рівень екологічної свідомості – максимально зменшити кількість сміття, яке залишає по собі.

Андер Забала, прихильник ініціативи зі зменшення відходів:

Ми уникаємо багато пластику та упаковок завдяки тому, що використовуємо ті самі пляшки й баночки та наповнюємо їх знову. дивіться, розсипчастий чай, макарони, крупи.

Чоловік каже: уникати пластику та упаковок геть не просто. Адже в супермаркетах ані крупи не купиш на вагу, ані побутової хімії не віділлєш. У цьому виручають однодумці. Приміром, Елла пересіла за кермо пікапа, коли зрозуміла, що їй самій ніде поповнювати запаси продуктів.

Елла Шоун, засновниця компанії з поповнення побутовою хімією:

Люди бронюють виїзд, попереджають сусідів, і от усі приходять зі своїми контейнерами, і тут їх поповнюють. Також ми повідомляємо, де будемо наступного разу, щоби люди могли під’їхати.

У Елли можна набрати мила, шампуню, олії чи сочевиці. Вона пропонує найпопулярніші товари. А покупцям ще й вигідно. Адже часто доводиться переплачувати саме за яскраві упаковки.

Андер Забала, прихильник ініціативи зі зменшення відходів:

Останні три роки я використовую цю пляшку для пральної рідини, завдяки цьому я уникнув купівлі 30 пластикових пляшок. Так, можливо це й не багато, але якби так робили тисячі людей, різниця була б відчутною.

Окрім того, у британській столиці вже є кілька магазинів, де можна скупитися зі своєю тарою. Це значно полегшило життя борцям за зменшення відходів.

Елла Шоун, засновниця компанії з поповнення побутовою хімією та продуктами:

Не важливо, чи то харчові відходи, чи пластикові упаковки, чи забруднення повітря. Ми всі зіткнулися з монументальною екологічною кризою. Тож це відповідальність кожного – робити все, що в наших силах, аби виправити ситуацію.

Наступний крок активістів добитися рядів без упаковки у звичайних супермаркетах. Щоб ця зелена ініціатива стала доступною для максимальної кількості людей. За підрахунками науковців, приблизно третина всієї їжі в країні йде на звалища. Там вона розпадається, утворюючи метан. Це парниковий газ, який у 86 разів сильніший за вуглекислий газ.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *