Press "Enter" to skip to content

Легендарного льотчика-випробувача Олександра Галуненка привітали з 75-річним ювілеєм

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Сьогодні 75 років святкує легендарний льотчик-випробувач Олександр Галуненко. Перший в історії Герой України, людина, яка підняла у повітря найбільший у світі літак АН-225 “Мрія”. З ювілеєм пілота-рекордсмена сьогодні вітали на рідному підприємстві “Антонов”.

Для вітчизняної авіації Олександр Галуненко – справжня легенда. Льотчик-випробувач, який за своє життя “навчив” літати з десяток літаків. Серед них і найбільші у світі – “Руслан” та “Мрія”. Починав з АН-28, згодом став командиром екіпажу, який вперше підняв у повітря найбільший у світі транспортний літак АН-225 та повністю провів етап випробування. Галуненко встановив 263 світових рекорди, 234 з них – саме на літаку АН-225 “Мрія”. Свій перший політ на гіганті пам’ятає досі. Ділиться – тоді завдання виконав чітко, без емоцій.

Олександр Галуненко, заслужений льотчик-випробувач, Герой України:

Если летчик идет, садится в самолет – его переполняют эмоции до того: “какой же это самолет, какой тут я герой весь”, – то он не готов к полету.

За роки випробувань десятків авіамашин, Олександр Васильович не виділив жодного літака чи польоту. Каже, головне – це знати свою роботу. Цього ж навчає й інших пілотів.

Олександр Галуненко, заслужений льотчик-випробувач, Герой України:

Эта работа (летчик-испытатель) – скажем, специфическая и самое главное: я тоже обучаю ребят, – чтобы первое, самое главное – это знать материальную часть, самолет.

Найбільша мрія Олександра Галуненка – щоб у цехах підприємства “Антонов” народжувалися нові літаки. Тож його знання та досвід будуть в основі спеціальної програми підготовки інженерів-конструкторів.

Юрій Гусєв, генеральний директор ДК “Укроборонпром”:

Зараз ми активно працюємо за дорученням президента над створенням програми імені Олега Антонова. Дуже прошу вас допомогти нам в тому, щоб народжувалася нова генерація видатних українських льотчиків.

На підприємстві “Антонов” свого героя вітає увесь колектив. Пишаються досягненнями, відомими на увесь світ.

Сергій Бичков, в.о. генерального директора ДП “Антонов”:

Очень хорошо летает, очень хорошо испытывает, но конструктора и производство – это создатели всех самолетов за эти годы. А их создано не много – не мало, а более 125 типов. И мы, работники ДП “Антонов”, гордимся всеми нашими самолетами.

Михайло Харченко, провідний інженер-випробувач першого класу:

Конечно, на виду в цикле создания самолета, где конструкторы его создают, производственники его строят, а испытатели – на виду. Потому что они завершают эту работу. Если вы замечали, Олександр Васильевич всегда подчеркивал, что он гордится, что вот тот труд, который менее заметен, который, может, меньше освещен в телевидении, в прессе – это наши выдающиеся конструктора.

Олександр Галуненко сьогодні уже не сідає за штурвал. А от його учні продовжують випробовувати уже новітні літаки Антонова.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *