Press "Enter" to skip to content

Невдалі жарти: за що вибачався прем’єр-міністр Словаччини перед Україною?

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Словацький прем’єр вибачився перед українцями за невдалий жарт. Перепросив за нього і міністр закордонних справ Словаччини. Які саме слова сусідніх політиків здалися українцям не смішними і чому – розкаже Олена Абрамович.

Топ-новиною цього тижня у Словаччині стали домовленості тамтешнього прем’єр-міністра про закупівлю російської вакцини Спутнік-V. Щоправда, подія стала для Ігора Матовича радше поразкою, а не перемогою. Від контракту найімовірніше доведеться відмовитись через спротив кількох партій і загрозу розпаду коаліції. А в інтерв’ю Словацькому радіо прем’єр зронив жарт, за який довелося вибачатись.

– Що саме ви пообіцяли за це Російській Федерації, можете сказати? – “Закарпатську Україну”

Перепросив Ігор Матович не відразу. Спочатку вибачень стали вимагати в українському МЗС. І першим, пізно ввечері у середу, відповідь зі словами жалю опублікував міністр закордонних справ Словаччини. А вже після нього у четвер і сам винуватець – прем’єр.

Ігор Матович, прем’єр-міністр Словаччини:

Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була дуже чіткою. Повага до міжнародного права є обов’язковою. Перепрошую у всіх українців за свою недоречну реакцію, яка може підірвати їхні справедливі зусилля.

Свій допис Матович закінчив українською. Написав – “Словаччина – твій друг” і позначив президента Володимира Зеленського та очільника МЗС України Дмитра Кулебу, який, власне, і вимагав вибачень.

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ Угорщини:

Якби Словаччина відразу не вибачилася за ці слова ми би пішли на подальші кроки тому, що такі речі не можна пробачати, однак для словацьких колег ця фраза так само стала шоком. Ніхто і ніколи не матиме право будь-яким словом чи натяком ображати Україну ставити під сумнів її територіальну цілісність або ставити під сумнів те що доля України вирішується там окрім України. І при всій дружбі зі словацькими колегами наша реакція на подібні дії буде не просто жорсткою, а вкрай жорсткою.

***

Тема Закарпаття для Києва особливо чутлива, після окупації Росією Криму та початку російської воєнної агресії на Донбасі. І досі конфлікти тут виникали не стільки зі Словаччиною, як із Угорщиною, яка роздає свої паспорти закарпатським українцям.

Напружені стосунки між Києвом та Будапештом сягнули і Брюсселя. Угорські політики уже кілька років поспіль блокують зустрічі високого рівня України та НАТО, вимагають скасувати мовний закон. А віднедавна додалося перепон і на рівні Євроінституцій.

За політику розширення Євросоюзу, тобто вступ до ЄС, наразі відповідає угорець Олівер Варгеї. І під час останнього візиту українських урядовців до Брюсселя Варгеї намагався натиснути на українського прем’єра, піднявши тему Закарпаття.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *