Press "Enter" to skip to content

Прикарпаття накрило весняним снігом та холодом

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Погода в Україні не перестає дивувати. На Прикарпатті знову випав сніг. Місцеві жартують про шостий місяць зими, та знову витягають зимовий одяг. Коли чекати потеплення? – цікавилась Жанна Дутчак.

Травень снігопаду як з’ясувалося, не завада. За кілька тижнів в Україні календарне літо, втім Прикарпаття знову засипає снігом. Гірське село Сенечів. Білий покрив сягає там кількох сантиметрів, і тримається морозна погода – до мінус одного градуса.

Місцеві бідкаються: через аномально низьку температуру у них досі не розквітли дерева. На фото із соцмереж видно – весна у гори не поспішає. Хоча – торік у цей час вже все буяло цвітом.

Сніжило сьогодні і на Верховинщині. Найбільше на перевалах. Вирує негода і на високогір’ї. На горі Піп Іван за цю ніч намело майже двадцять сантиметрів снігу. А на Говерлі засипало всі туристичні маршрути.

Андрій Гірняк, рятувальник пошуково-рятувального відділення Явірник:

На Попі Івані ускладнені погодні умови, вітер південно-західний до 10 метрів, температура до мінус два. Просимо утриматися від виходу у високогір’я.

Сильне похолодання відчувається і за сотню кілометрів від гір. Я в Івано-Франківську, і тут термометр показує плюс вісім, хоча відчувається як не більше п’яти градусів тепла. До речі, сьогодні вдома я навіть увімкнула опалення – вночі було не на жарт холодно.

Мар’яна, жителька Івано-Франківська:

Холодно. Дуже холодно. Якраз йшли і говорили, що сезони змістилися. Зима пізніше починається, може скоро перейменують і сезони поміняють. а ви в зимовому? – Так, ховали, стірали але прийшлося дістати бо змерзли.

Наталія, жителька Івано-Франківська:

Пишуть у Фейсбуці що йде шостий місяць зими. то що сховали зимове назад витягуємо. І так періодично через день міняємо.

Алла і Сергій, туристи з Києва:

На травень не звично. ми якраз приїхали із гір. Ми туристи. ми сподівалися що буде тепліше.

На завтра синоптики прогнозують заморозки в західних областях. Зігрітися вдасться хіба вже з наступного тижня, тоді обіцяють температуру до плюс 20, щоправда, чи вдасться насолодитися сонцем – те ще питання, бо в цей час зазвичай починається сезон затяжних дощів.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *