Press "Enter" to skip to content

Соціологи провели опитування: День Перемоги чи День скорботи?

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Дев’яте травня чи восьме? Соціологи спитали в українців, яка з дат для них важливіша – День Перемоги чи День скорботи за мільйонами загиблих. Дискусія з цього приводу точиться в країні не один рік. Результати опитування – далі. 

Епізод Другої світової чи Велика Вітчизняна війна? Як правильно називати бойові дії, які відбувалися на території нашої країни із 1941 по 45 роки, запитали соціологи. Більшість, а це шістдесят відсотків опитаних (60,6%), за те, аби вважати їх Великою Вітчизняною. Майже вдвічі менше (35,4%) за назву “Друга світова”.

Запитували соціологи і про те, чиї інтереси обстоювали українці – воїни Радянської армії. Принаймні на думку сучасних українців. Шістдесят п’ять із половиною відсотків респондентів (65,7%) вважають, що війна точилася за власні інтереси й територію. Хоча є й ті, хто впевнений, – українців змусили воювати. Так думають більше ніж двадцять один процент опитаних (21,3%). Відзначати українці планують радше дев’ятого травня, аніж восьмого.

Олександр Левцун, директор компанії “Українська соціологічна група”:

52,3% вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати день перемоги – 9 травня і значно менше тих, хто надає перевагу святкуванню Дня пам’яті та примирення – 8 травня. таких 16,2%.

Для сімдесяти трьох відсотків опитаних (73,4%) Дев’яте травня, згідно з даними соціологів, має велике значення. Просто вихідний день – для вісімнадцяти відсотків респондентів (18,3%), а пережиток минулого – для шести з половиною процентів (6,5%).

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - ukrainianworld.com.ua

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *